-

ko 2-06-2010, 00:11  
«Дні Польського кіно-2010»
З 4 по 20 червня в Україні в п'ятий раз пройде фестиваль


Протягом останніх чотирьох років у рамках проекту «Днів ...» було представлено понад двадцяти найбільш цікавих і знакових польських кінострічок початку ХХI століття. У цьому році програми представлять українським глядачам найкращі фільми двох останніх років: «Все, що люблю», «Поклик свободи», «Чарівне дерево», «Ліс», «Мала Москва» і «Нуль». Покази пройдуть у чотирьох містах нашої країни. Організатором фестивалю виступає Польський інститут у Києві. В одному з фільмів («Мала Москва») знімалася і Світлана

Севастополь (4-8 червня)

Кінотеатр «Перемога», вул. Велика Морська, 13

Дніпропетровськ (10-13 червня)

Кінотеатр «Кіно Станція», бул. Зоряний, 1-А, ТРЦ «Дафі»

Київ (11-14 червня)

Кінотеатр «Кінопалац», вул. Інститутська, 1

Полтава (16-20 червня)

Кінотеатр «Кінопалац ім. І.П. Котляревського », вул. Жовтнева, 31

«Нуль»

Польща, 2009 р., 110 хв.

Режисер: Павло Боровський.

Ролі виконують: Роберт Венцкевіч, Маріан Дженджель, Рафал Мохр, Рома Гоншеровская, Ольга Богонч.

У великому місті починається день. На високому поверсі офісного центру, у великому кабінеті шефа міжнародної корпорації дзвонить телефон. Бізнесмен уважно вдивляється в екран мобільного і, врешті-решт, відповідає. Дзвонить нечупара-товстун, який їде у розбитому автомобілі з дивним другом. Він запитує про рішення. Йдеться про переслідування якогось чоловіка. Не без коливань бізнесмен повторює замовлення. Він навіть не підозрює, що своїми діями вплине на долі значної частини мешканців міста.

У 2010 р. - номінація «Відкриття року» польської національної нагороди «Орел».

«Все, що люблю»

Польща, 2009, 95 хв.

Режисер: Яцек Борцух.

Ролі виконують: Ольга Фріч, Матеуш Костюкевич, Ганна Радван, Анджей Хира, Якуб Гершал.

Дія фільму розгортається в Польщі в 1981 році. Група друзів проводить час на польському узбережжі. Вразлива вісімнадцятирічний Янек, син морського офіцера, організовує панк-рокову групу, щоб розповісти на весь світ про речі, які його хвилюють. Хлопець закоханий в Басю. Він, як сучасний Ромео, не в змозі змиритися з тим, що їх любов може бути під забороною. Конфлікт між кланами призводить до випробувань сімейних почуттів. Події фільму розгортаються на тлі Великої історії. «Солідарність» відвойовує свободу і демократію, в країні наростає напруга. Комуністи таємно готуються до введення воєнного стану. Світ Янека та його друзів - це феєрверк молодості, музики, перше кохання, перший бунту, жаги до життя ... Але жахливий конфлікт з військовим комісаром і загибель близької людини змінюють безхмарний світ Янека.

2010 р. - Гран-прі «Янчо Водник» на МКФ «Провінціоналія» під Вжешне.

2010 р. - Відкриття року на МКФ «Провінціоналія» під Вжешне - актор Матеуш Костюкевич.

«Мала Москва»

Польща, 2008 р., 113 хв.

Режисер: Вальдемар Кшістек.

Ролі виконують: Світлана Ходченкова, Леслав Журек, Олена Ліщинська, Анджей Грабовський, Олексій Горбунов.

Радянський льотчик Юрій Свєтлов приїжджає з дружиною Вірою в польську Легниці. Молода Віра вивчає польську мову, захоплюється поезією та музикою. Незабаром вона виграє польсько-радянський конкурс пісні. Саме тоді героїня знайомиться з Міхалом - офіцером і музикантом. Про їх любові дізнають у військовому штабі. Юрія терміново висилають у Радянський Союз, а Віра десь зникає. Її тіло знаходять повішеним на дереві у парку. Багато років по тому Юрій з дорослою дочкою Віри відвідують покинутий аеродром, старий гарнізонний госпіталь та військове кладовище. Вони йдуть слідами Віри, по руїнах колишнього СРСР ...

2008 р. - Велика премія журі для Вальдемара Кшістека «Золоті Леви» на Фестивалі польських фільмів у Гдині.

2009 р. - Польська національна нагорода «Орел» для Світлана Ходченкова у номінації «Краща головна жіноча роль».

«Ліс»

Польща, 2009 р., 76 хв.

Режисер: Петро Думала.

Ролі виконують: Станіслав Брудно, Маріуш Бонашевскій.

Ця чорно-біла кіноелегія з елементами анімації - режисерський дебют в ігровому кіно відомого польського мультиплікатора. Герої фільму: старий хворий батько і син. Щоденні медичні процедури, важке поглинання їжі, уривки розмов, а паралельно змонтовані враження від спільної прогулянки по лісі. Зворушливе оповідання про найважливіше - про пошуки взаєморозуміння, руйнуванні бар'єрів, довірі, почутті, потреби близькості. «У цьому фільмі є щось, що давно зникло в польському кіно і що було в фільмів Хаса. Кіно є дійсно особистим не тоді, коли відсилає нас до інтимних переживань режисера, а коли говорить про нас, глядачів, щось таке, що хочеться запитати: звідки він це знав? »- Зазначає відомий польський кінознавець Тадеуш Соболевський.

2009 - Спеціальний приз журі «за особливу художню цінність» на Фестивалі польських фільмів у Гдині.

«Чарівне дерево»

Польща, 2009, 90 хв.

Режисер: Анджей Малешка.

Ролі виконують: Майя Томавская, Філіп Фабіш, Адам Щегула, Каміль Пулторак, Йоанна Зентарская, Агнешка Гроховська, Анджей Хира.

Страшна буря звалила величезний старий дуб - Чарівне Дерево. Люди розпиляли його на шматки, з яких зробили речі повсякденного вжитку. Коли ці предмети потрапили в магазини у всьому світі, почали відбуватися незвичайні речі, оскільки частина надприродною магічної сили дуба залишилася у всьому, зробленому з цього дерева. Одного разу троє дітей - Тося, Пилип і Кукі - знаходять крісло, що виконує бажання. Їхні батьки виїхали працювати за кордон і залишили дітей під опікою ненависної тітки. Діти відправляються в подорож на пошуки батьків, і за допомогою магічного закляття забирають тітку з собою. Проте подорож виявляється нелегким, адже на дітей полює невідомий, будь-яку ціну прагне отримати надзвичайне крісло.

«Beats of Freedom - Поклик свободи»

Польща, 2010 р., 78 хв. (Документальний фільм)

Продюсери: Павло Поторочін, Едвард Міщак.

Режисери: Войцех Слота, Лешек Гноіньскій.

Це захоплюючий фільм про народження року в Польщі. Яскраві спогади культових музикантів і їх інтригуючі сповіді надовго залишаються в пам'яті глядачів. У часи, коли життя в Польщі контролював режим, музика мала колосальний вплив на суспільство. Так звана «залізна культура» була не в змозі стримувати рок, а молодь завдяки цій музиці знаходила свій простір свободи. Польський рок з самого початку був проти існуючої дійсності. Музика трощили стереотипи і об'єднувала людей. Герої фільму - відомі рок-музиканти, кумири сорокарічних, покоління батьків нинішньої молоді. У стрічці звучать рок-композиції, виконані Чеславом неменш, групами «Клан», «Брекаут», «Ромуальд і Роман», «Турбо», «Леді Панк» та багатьма іншими колективами і виконавцями.


 (голосів: 0)


» Жарт дня:


Мужик з дружиною зупиняють таксі. Мужик:
- Скажіть, скільки коштує проїхати до ринку?
Таксист:
- Сто рублів.
Мужик:
- А якщо разом з дружиною?
Таксист:
- Сто рублів.
Мужик повертається до дружини:
- Казав я тобі, дурна, що ти нічого не вартий !!!

«    Вересень 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
=

Ko © 2010


Реклама:
Now you are able to make everyone talk about your gambling success, !
· Зворотний зв'язок ·