-

ko 19-05-2010, 19:07  
Спектакль «Дід Мороз - мерзотник»


Французька чорна комедія. Тільки для дорослих.

Автор: Ж. Баласко, М.-А. Шазель, К. Клавье, Ж. Жюньо, Т. Лермітт, Б. Мойн
Режисер-постановник: Сергій Алдонін
Артисти: Максим Аверін, Костянтин Богданов, Георгій Дронов, Петро Красилів, Неллі Неведіна, Агрипина Стеклова, Тимофій Трібунцев, Олександр Усов, Олександр Устюгов, Світлана Ходченкова

Незважаючи на назву, спектакль «Дід Мороз - мерзотник» далеко не та комедія, яку очікуєш побачити в передноворічні дні. У свята людям хочеться подивитися щось неймовірне, чудове, де виконуються, якщо і не казкові, але все-таки мрії. У постановці Незалежного театрального проекту «Дід Мороз - мерзотник» чудес не спостерігалося. Навпаки, життєві реалії виступили в самому не прикрашену вигляді, хоча і в дуже смішному акторському виконанні.

Спектакль «Дід Мороз - мерзотник»«Діда Мороза» поставили за французькими лекалами, а саме за п'єсою, з успіхом йде ось вже 30 років на паризькій сцені, авторами якої стали відомі французькі актори - Жозіан Баласко, Марі-Анн Шазель, Крістіан Клавье, Жерар Жюньо, Тьєрі Лермітт і Брюно Мойн. За адаптацію французького гумору до російської культури взявся режисер Сергій Алдонін, що поставив такі знамениті вистави НТП, як «Боїнг-Боїнг» і «Жорстокі танці».

Дія п'єси відбувається в Парижі в офісі служби телефону довіри. Починається комедія «по-чорному» - з самогубства одного з тих, що дзвонять. У принципі, всім що очікують побачити новорічне диво в заявленій творцями неадекватною комедії в перші п'ять хвилин має стати зрозуміло, що хеппі-ендом це навряд чи закінчиться. Хоча наступні хвилин сорок дуже насичені гумором, жартами, часом, правда, досить пошловатими. Втім, в програмці вистави сказано про обмеження за віком, та й справжніх шанувальників і знавців творів Незалежного театрального проекту відкритість словесного вираження почуттів не повинна дивувати.

Але повернімося до «Діда Мороза», який мерзотник. У службі телефону довіри працюють двоє: П'єр (Петро Красилів) - щирий француз, добросердий хлопчик-паінька. Красилів зі злегка підкрученим волоссям, спинку тримає прямо - любо дорого подивитися на такого домашнього хлопчика. Але це враження оманливе - на початку П'єр дійсно з усіма надзвичайно милий і добрий, але в ході розгортаються, стає різким, Колки, нервовим і навіть грубим. Головне, що і те, і інше Красилів грає жахливо смішно.

Його компаньйонка - Терез (Неллі Неведіна) постає перед нами такою собі старою дівою, синім панчохою, вона - добра, ввічлива і чемна. До кінця з'ясовується, що не така вже Терез і стара, та й не діва давно. І чоловік колишній знайшовся, і коханець новий, і сексапільності в зовнішності додалося.

Вищезгадана парочка мала намір провести новорічну ніч удвох, сподіваючись, що кількість людей, що знаходяться у критичній життєвій ситуації, у святкову ніч поменшає. Але не тут-то було, гостей прибуло більш ніж достатньо. Тут і трансвестит Катті, і маніяк, який намагається сексом по телефону з Терез, і сестра Терез зі своїм женишка, і сусід в літах, що нав'язує своє товариство.

Хто гідний найгучніших оплесків, так це Агрипина Стеклова, яка зіграла Жозет - сестру Терез. У смішному клоунському костюмі - гофрованої спідничці, Велосипедки - все це в різнокольорову смужку, шепелявить гірше будь-якої дитини в яслах. Плюс до всього цього вагітність, хоча Жозет ще сама, схоже, не вийшла з дитячого віку - хода, манера розмовляти, та й зміст мови аж ніяк не дорослі. Втім, це і викликає стільки симпатії у глядача.

Дуже цікавий персонаж - Катті (Олександр Устюгов), що прийшла в новорічну ніч до служби телефону довіри по вимушеного запрошення П'єра і на повірку виявилася чоловіком. Устюгов зіграв панночку неймовірно точно - всі жіночі звички, ніякого сорому, навіть хода відпрацьована. Спектакль «Дід Мороз - мерзотник»

Останній персонаж, який викликав море сміху і веселощів, - це людина, що живе по сусідству зі службою телефону довіри, на прізвище Пресковіч (Костянтин Богданов). Чоловік у роках, який намагається прилучитися до молоді в новорічну ніч, то підносячи в подарунок їм цукерки з рідних місць, скатані під пахвами його бабусею і дідусем, то лікер, з яким потрібно неодмінно є ці цукерки. У пляшці з напоєм мирно живе жаба, що приносить, як з'ясовується, успіх і здійснення бажань. Позбутися від Пресковіча намагаються всі герої протягом усього дійства, тільки от у результаті ... втім, про підсумки не будемо в цілях збереження інтриги.

Ну і головний персонаж, звичайно, Дід Мороз - наречений Жозет Філіп (Тимофій Трібунцев). Не відношу його до веселим, бо дуже вже він гангстерський вийшов, зайво черноюморной. Причин, за якими він став мерзотником, в сюжеті можна знайти безліч - то вагітну жінку ображає, то з пістолетом на всіх кидається, то трупи розчленовує з виглядом, наче пироги ріже. Але все це, начебто, ніякого відношення до Діда Мороза не має, за винятком того факту, що Пилип одягнений в його костюм.

Пресковіч, називаючи Діда Мороза, не вимовляє слово «мороз» і виходить щось, схоже на «мерзотник». Це, що називається, на поверхні. Якщо ж копнути глибше, то напрошується невтішний висновок - Дід Мороз просто фальшивка, бо і не Дід Мороз він зовсім. А якщо враховувати ще і той факт, що це комедія для дорослих, то віра в Діда Мороза і не мається на увазі. Виходить, що Дід Мороз дійсно мерзотник - ніяких чудес в новорічну ніч не приніс, навпаки, одні розлади.

Спектакль «Дід Мороз - мерзотник» Хоча засмутитися у виставі по-людськи теж не виходить, бо розгортається трагедія смішно, і жалю герої зовсім не викликають. На те вона й чорна комедія - посміятися можна, але думки ніякої після спектаклів не залишається. Тільки захоплення акторськими роботами, кількість яких в «Діді Морозі - мерзотнику» прямо пропорційно числу персонажів.

Людмила Бешірова


 (голосів: 0)


» Жарт дня:


У розпалі судове засідання за звинуваченням студента в нанесенні тяжких тілесних ушкоджень листоноші. Суддя звертається до обвинуваченого:
- Підсудний, встаньте і поясніть суду, чому ви, начебто нормальна людина, майбутній випускник престижного вузу, жорстоко побили листоношу, похилого шанованої людини ?!
Студент відповідає, чмихаючи носом:
- А що б ви, шановний суддя, зробили на моєму місці? Прийшов до мене цей літній чоловік і каже: «Я приніс рекомендований лист. Але поки не станцуешь, я його тобі не віддам ».
Суддя, зацікавлено:
- І що ж ви зробили?
Студент:
- Ну, природно, станцював ... А рекомендованим листом виявилася повістка у військкомат!

«    Вересень 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
=

Ko © 2010


Реклама:
· Зворотний зв'язок ·